0266 245 42 15 bilgi@medion.com.tr

Küçük Distal Radius L Plakları (Dorsal)

Endikasyonları:
Distal Radius Kilitli Plakları, ilgili anatomik bölgenin nonünyon ve kırıklarının cerrahi tedavisi ile osteotomilerinde endikasyon bulmaktadır.
 
Plak Profili:
Kalınlık: 2.0 mm, Genişlik: 8.0 mm, Delikler arası mesafe: 13.0 mm
Plağın distal bölümündeki vida delikleri 2.4 ve 2.7 mm’lik küçük başlı vidalar ile kullanıma uygundur. Plağın şaft kısmındaki vida delikleri ise 3.5 mm çapındaki korteks vidaları ile uyumludur.
 Distal Radius Dorsal L ve Düz Plakları, komplike distal radius kırıklarının cerrahi tedavisinde güçlü bir stabilizasyon sağlayan, Lister Tüberkülü koruyan, tendon ve çevre yumuşak doku hasarını azaltan dorsalden çift plak uygulama tekniğine başvurularak uygulanmaktadır.
Distal radius kırıklarının dorsalden çift plak uygulama tekniği ile gerçekleştirilen fiksasyonunda, iki plak arasında 70°-90° arasında açı olması nedeniyle artırılmış bir stabilizasyon elde edilmektedir. Dorsoradial olarak konumlandırılan plak radial kolonu desteklerken, dorsoulnar olarak yerleştirilen plak ise orta kolona destek olmaktadır.
Distal Radius Düz Plak
Distal Radius Düz Plak, radial kolona anatomik olarak tam uygunluk sağlayacak biçimde şekillendirilmiştir. Plağın çentikli distal formu, ürünün radial stiloid üzerinde, Kirschner teli ile geçici olarak yapılan fiksasyonun hemen yanında anatomik olarak konumlanmasını sağlamaktadır.
Küçük Distal Radius L Plakları (Dorsal)Küçük Distal Radius L Plakları (Dorsal)Küçük Distal Radius L Plakları (Dorsal)Küçük Distal Radius L Plakları (Dorsal)